سخنی با خوانندگان(دل نوشته)

ساخت وبلاگ
چکیده : دل نوشته مدیر وبلاگ...سخنی چند باخوانندگان! با سلام... به وبلاگ امام جواد(ع) خوش آمدید. قبل از هرچی... با عنوان : سخنی با خوانندگان(دل نوشته) بخوانید :

دل نوشته مدیر وبلاگ...سخنی چند باخوانندگان!

با سلام...

به وبلاگ امام جواد(ع) خوش آمدید.

قبل از هرچیز،از بانی و برگزارکننده طرح نورانی و بسیارمفید مصباح الهدی تشکرو قدردانی می کنم.خداوند کریم اجرتان دهد.

چه کار زیبایی...چه اقدام مهم و مورد نیازی...تملق نمی گویم اما اگر این نوشته را باتامل بخوانید شما نیز بامن هم نظرخواهید شد.

بهتراست کلامم را با یک سوال بسیارمهم ادامه دهم:((براستی،ما بعنوان شیعیان اهل بیت که داعیه پیروی از ائمه اطهار راداریم،تا چه میزان با زندگی،سیره عملی،افکاروسایر مسایل مربوط به ائمه آشنایی داریم؟))

کمی درنگ و تامل... من معلم،شمای دانش آموز،شمای پزشک،شمای هنرمند و شما باهرشغل و عنوان شریفی که دارید آیا از این بزرگواران چیزی بجز یک عدد و شماره ترتیبی می دانیم؟

آیا دانستن صرف اینکه مثلا امام جواد امام نهم ما شیعیان است ،کفایت می کند؟برای پیروی ازآن امام همام همینکه بدانیم چندمین امام است کافی است؟برای احیای سیره ائمه اطهار و اسوه قرار دادن آن بزرگواران نهایتا دانستن مشخصات شناسنامه ای پیشوا و مقتدایمان بس است؟

مسلماًخیر...

بسی جای تاسف است که من نوعی با هر شغل و جایگاهی که درجامعه دارم چیزی از افکار،زندگی ،سخنان و سیره عملی امام و مقتدای خود جز یک شماره ترتیبی ندانم و اسفبار تر از آن اینست که من یک معلم باشم و...ادامه مطلب

امیدوارم لحظات خوب و مفیدی را در این وبلاگ سپری نمایید....

...باری ، باید زمانی تاسف بیشتری خورد که من معلم چیزی از زندگانی پیشوایان دین ندانم.

تردیدی در لزوم شناخت سیره اهل بیت درجامعه ما نیست.اما این شناسایی وظیفه چه کسی است؟؟

پرواضح و روشن است که آموزش و پرورش بعنوان بزرگترین و اصلی ترین متولی فرهنگ جامعه این مهم را برعهده دارد و این وظیفه خطیر را ما معلمان باید بر دوش کشیده و بنحو احسن از عهده آم بر آییم...

اینجاست که لزوم،اهمیت،ارزش و فواید بسیار ذی قیمت و گرانبهای طرح مصباح الهدی یا همان امام شناسی بر ما آشکار میگردد.

درقالب این طرح و جشنواره ها و مسابقات و فعالیت های مدارس در طول سال تحصیلی ،هر سال دانش آموزان ما با زندگانی یکی از ائمه بزرگوار آشنا می شوند.

سالها بود که جای خالی این طرح در میان برنامه های آموزشی و پرورشی احساس میشدو بنظر من ،باز هم جای گسترده سازی و فعالیت و تلاش بیشتر وجود دارد .این طرح گرانبها نباید صرفا در قالب فعالیتهای حوزه معاونت پرورشی مدارس محدود شود بلکه باید جزو فعالیتهای آموزشی و حتی اصلی ترین آنها قرار گیرد.

در دنیای امروز که جوان ما در میان الگوها و فضای ناسالم غرب بدنبال اسوه و الگو برای خود میگردد.ما نباید بیکار نشسته و شخصیتهای بزرگ ملی و مذهبی خود راکه بحق شایستگی اسوه و الگو بودن را دارند فراموش نماییم و آنها را به جوانان و نوجوانان خود نشناسانیم که اگر چنین کنیم خیانتی کرده ایم بس بزرگ و جبران ناپذیر....

محمدحسین زارعی مدیر وبلاگ امام جواد علیه السلام

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 10 بهمن 1396 ساعت: 8:05